Aktuális események 2009
2009.05.09 A Pesti Evangélikus Egyházmegye Énekkari Találkozója

A Pesti Evangélikus Egyházmegye énekkari találkozójára a Rákospalotai Evangélikus Egyházmegyében került sor. Bátovszky Gábor lelkész áhítatát követően Gálos Miklós egyházmegyei referens köszöntője következett. A közös kánonéneklést követően egyházmegyénk hat gyülekezetének kórusa adott műsort. A gyülekezeti énekkarok közül elsőnek a Rákospalotai Énekkar lépett fel, majd a kiadott programot felcserélve a Cinkotai, a Szlovákajkú, a Rákoskeresztúri, a Fasori és a Zuglói gyülekezetek kórusai következtek.

A bemutatott művek, a magas zenei színvonal volt jellemző az énekkari találkozóra. A zenei seregszemle meglepetése a Szlovákajkú Egyházközséget képviselő az Ozvena (Visszhang)Szlovák Kórus volt. Nemcsak a szlovák és a szláv zenei kultúra kevéssé ismert világa, de a magas szakmai színvonal is emlékezetessé tette valamennyi részvető számára felléptüket.

2009.12.12. Lelkek érintése - St. Martin koncert a Rákospalotai Evangélikus Nagytemplomban
2009.11.30. Honnan hová Magyarország?
2009.11.29. Lelkészikatatás Ferencvárosban
2009.11.23. A Pesti Evangélikus Egyházmegye Közgyűlése
2009.01.16-18. "Hát én immár kit válasszak...?" III. Evangélikus Népzenei Találkozó

Bátovszky Gábor lelkész áhítata