Alkalmaink
Gyermekbibliakör
Miért van szükség gyermek bibliakörre?

**Miért van szükség gyermek bibliakörre?**

Kisgyermekes szülők sokszor beteljesületlen vágya, hogy vasárnaponként zavartalanul részt vehessenek az istentiszteleten. Sokszor amiatt kell távol maradniuk, mert gyermekük otthoni felügyelete nem megoldott. Amennyiben gyermekeikkel jönnek az Isten házába (ahogyan az rendjén való), a szülők figyelmét jórészt gyermekeik fegyelmezésére szánt erőfeszítés köti le. Már csak azért is, mert az istentisztelet szép, de kötött rendje sokszor hosszúnak és bonyolultnak tűnik a kicsik számára.

Ezért hoztuk létre ezt az alkalmat, hogy a kisgyermekes szülők is zavartalanul figyelhessenek a prédikációra, illetve csemetéik a nekik megfelelő környezetben és módon hallhassák Isten igéjét.

**Hogyan is történik mindez?**

A bevezető oltári szolgálat alatt a családok még együtt vesznek részt az istentiszteleten, együtt énekelnek, együtt imádkoznak, együtt dicsérik az Urat. A főének első versszaka után az alkalom vezetőjének kíséretében a gyerkőcök kis kuckójukba mennek.

Célkitűzésünk az, hogy az alkalom ne csupán gyerekmegőrzésről szóljon, noha a szülők itt teljes biztonságban tudhatják gyermekeiket, hanem hogy a kicsik egy "kis istentiszteleten" vegyenek részt. Ezért ennek az alkalomnak is meg van a maga liturgiája, rendje: kedvenc gyermek-énekek éneklése, imádság, beszélgetés, kézműveskedés, rajzolás, játék, záró imádság.

A beszélgetés meghatározott téma alapján történik. Ezek a témák általában Bibliai történetekhez, vagy az egyházi ünnepkörhöz kapcsolódnak. A beszélgetés után a kézműveskedés, a rajzolás ehhez a témához kötődik. Például: ádventben koszorú, vagy betlehemes készítése; anyák napjára ajándék barkácsolása, stb.

A gyermekek olykor-olykor szolgálatukkal az istentiszteletet is színesítik.