Alkalmaink
Hittanórák
Hitoktatás

Jézus így szólt tanítványaihoz:

*"Engedjétek hozzám jönni a kisgyermekeket, és ne tiltsátok el tőlem őket, mert ilyeneké az Isten országa".* Mk 10,14

Ezen jézusi mondatok alapján tanítja az egyház a gyermekeket Isten országának evangéliumára. 2000 éve folyamatosan történik mindez – változó környezetben, változó korokban, formában, de mindig ugyanezzel az indíttatással. A Rákoskeresztúri Evangélikus Egyházközség, mint Krisztus Egyetemes Egyházának része, megszületésétől kezdve szolgál ezzel az örömhírrel gyermekek és fiatalok között.

A hitoktatás célja, hogy a gyermekek a bibliai történeteken keresztül megismerjék az Úristen üzenetét, ez alapján alakuljon ki a helyes istenképük, hogy annak a későbbiekben hitet és életet megtartó ereje legyen bizonyságtételükön keresztül.

A forma változatossága többek között az iskolai illetve a gyülekezeti hitoktatás sokszínűségében rejlik.

**Iskolai hitoktatás:**

A Pál Apostol Katolikus Általános Iskola és Gimnáziumban heti két órában tanulják a gyermekek a Szentírás történeteit, azok bizonyságtételét, illetve a nagyobban az egyháztörténetet, a bibliai kortörténetet, dogmatikát és etikát, az előírt tanmenet szerint. A gimnázium végzős tanulói számára a hittan érettségi lehetősége is biztosított. A hitoktatáshoz szükséges hittankönyveket az Egyházközség alapítványa, a Melczer János Alapítvány adja ajándékba a tanulóknak.

A hitoktatás jó színvonala, valamint a gyermekek hittan-szeretete többek között abban is megnyilvánul, hogy tanulóink a megyei, az országos, az internetes hittanversenyeken szép eredményeket érnek el. Például: a 2004-es országos hittanversenyen a nagyok haza hozhatták a győztesnek járó vándorkupát.

**Gyülekezeti hitoktatás:**

Ezekre az alkalmakra azokat a gyermekeket gyűjtjük össze, akik gyülekezetünk területén laknak, illetve tanulnak, de iskolájukban nincs lehetőség hitoktatásra.

Az alsó tagozatosok négy éven keresztül tanulják a Biblia történeteit. Helyi tantervünkben a Szentírás ismertetését éppen ezért négy részre osztottuk, hogy a gyermekek forgó rendszerben, évente más-más anyagot tanulhassanak, így az évek során a teljes Bibliát megismerhetik. Természetesen ez a forgó rendszer azok számára is lehetőséget nyújt a megfelelő ismeretszerzéshez, akik később kapcsolódnak be a hitoktatás menetébe.

Tanterv:

Első év: az Ószövetség első része, a teremtéstörténettől a Tízparancsolatig

Második év: a Tízparancsolattól az Újszövetségig

Harmadik - negyedik év: Újszövetség; Jézus élete, tanítása; az egyház születése – szolgálata

A felső tagozatosok két évet tanulnak hittant, mivel 7. osztályban a konfirmációs órák veszik kezdetüket. A tanterv ezért két nagy részre oszlik: Ószövetség és Újszövetség. Az alsó tagozatban elsajátított alapismeretekre építve részletesebben, magasabb szinten tanulják a Szentírás üzenetét.

A gyülekezeti hitoktatásban lehetőség van arra, hogy az iskolai keretektől szabadon az óra menetét. Így egy alkalom nem 45 perces, hanem egy órán át tart, amit színesítenek a gitáros gyerekénekek, dia- és filmvetítések, társasjátékok, kézműves foglalkozások.

Minden tanév zárásakor a két gyülekezeti csoport összevonva, szülőkkel együtt felejthetetlen alkalmat tölt el a bográcsozással, sütizéssel, közös játékokkal összekötött vidámságon.

**Hitoktatóink:**

Eszlényi Ákos, Kósa László, Kósa Lászlóné, Molnárné Kiss Anikó, Mukkné Kovács Csilla