Alkalmaink
Közép-kör

Gondolom, többek számára ismerős érzés az a kicsit kellemetlen, kicsit szégyenteljes állapot, amikor valamilyen etikai, tanításbeli, esetleg bibliai kérdésben kellene megszólalni, és nem vagyunk biztosak a dolgunkban. bizonytalankodunk, mert ismereteink nem állnak elég biztos alapon, tudásunk felületes, információink hiányosak.
Gondolom, többek érezték már egyedül magukat. Hiányoznak mellőlünk a velünk egy korosztályba tartozó, hozzánk hasonlóan gondolkodó, esetleg hasonló kérdésekkel, problémákkal küzdő felnőttek, akikkel azokat megbeszélhetnénk. Hiányoznak olyanok, akikre bizonyos helyzetekben számíthatnánk.

Gondolom, többen vannak úgy, hogy hiányzik az életükből a megfelelő idő a megállásra, az elgondolkodásra. Amikor időnk van, akkor is azt szeretjük, ha minket hallgatnak, ránk figyelnek. Pedig ha őszintén magunkba nézünk, be kell látnunk, hogy legalább ekkora szükség van arra is, hogy mi legyünk csendben, mi figyeljünk mások gondolataira, mi próbáljunk megérteni másokat.

Mindezek talán külön-külön is indokolták volna, hogy gyülekezetünkben megpróbáljunk a fentiekre megoldást találni. 2004 januárjától ezen hiányok pótlására indult el egy új kör, amelyen fiatal felnőttek vagyunk együtt.

Nehéz helyzetben lenne az, aki ennek a körnek a műfaját meg akarná határozni. egyszerre szeretne felnőttek számára "hittanóra", bibliaóra, beszélgető közösség, önképző kör lenni, és még sok minden egyéb, amelyre szükségünk van. Ez a kör az, illetve azzá lesz, amivé mi magunk tesszük.

Hogy mégis adjunk valami medret, vezérfonalat az alkalmaknak, több ötlet közül végül azt választottuk, hogy néhai dr. Sólyom Jenő Hiszem - tudom című könyvét vesszük fejezetenként, ez tematizálja beszélgetéseinket. Természetesen fenntartva annak lehetőségét, hogy bármikor elővegyünk valami aktualitást, valamelyikünket éppen különösen foglalkoztató témát.

Az alkalmainkat mi magunk készítjük elő, a témabevezetőt és az áhítatot mi tartjuk, természetesen csak önkéntes alapon. Ha valaki ezt nem szívesen teszi, esetleg szívesebben hallgat másokat, arra is van lehetőség. Miért tartjuk fontosnak ezt az alkalmat? Első sorban nekünk, magunknak van szükségünk rá. Fontosnak tartjuk, hogy gyülekezetünk középnemzedéke számára is legyen találkozási, beszélgetési, együttgondolkodási lehetőség.

Várunk tehát minden (tágan értelmezve) 25-50 közötti fiatal felnőttet közénk minden hónap második péntekén, esténként (19:30) a parókiára.

Bibliaorak
Énekkar