Aktuális információk
2007. évi események
2005. 10. 24. A szovjetunióbeli deportálások áldozataira emlékeztünk a kál-kápolnai MÁV állomáson
Dal

A XVII. kerületi Német Kisebbségi Önkormányzattal együttműködve gyülekezetünk csoportja részt vett a kál-kápolnai MÁV állomáson felállított emlékmű felavatásán. 1945-ben erről a vasútállomáson vagonírozták be a pest-környéki települések németajkú, vagy némethangzású nevű polgárait és innét indult el több tízezer ember a szovjetúnióbeli kényszermunkatáborokba. Az emlékmű avatást követően istentiszteleten vettünk részt a kompolti római katolikus templomban. Az istentiszteletet követően az Ikladi Evangélikus Egyházközség látta vendégül a rákoskeresztúriakat.

2007.12.02. Adventi hangverseny a Rákoskeresztúri Evangélikus Templomban
2007.11.11. Templomszentelési Emlékünnep
2007.08.26. Kósa László kitüntetése
2005. 09. 30. Gyülekezeti munkatársi - presbiteri konferencia, Balatonszárszó
2005. 10. 09. Mit teszel az életeddel?

Az áldozatok emlékét megörökítő emléktábla
A elhurcolt rákoskeresztúri áldozatok emlékezete
Megjárták a poklok poklát
Eszlényi Ákos rákoskeresztúri evangélikus lelkész és Nagy Béla kápolnai plébános az emlékmű avatáson