Aktuális információk
2008 02 15-17 Csendesnap Révfülöpön

**Révfülöp - 2008. február**

**Istenre mutató élet** - hirdette a Rákoskeresztúri Evangélikus Egyházközség plakátja a 3 napos csendesnapot. Február 15-én délután gyülekeztek a résztvevők a révfülöpi Ordass Lajos Evangélikus Oktatási Központban.

17 órakor áhitattal kezdődött a program. A Biblia éve, az áhitattal szoros egységet alkotott Kósa László előadása, mely a lelki bevezetőt adta a három napos csendesnapon. A lélek felüdülését a test "karbantartása" is követte, a vacsorát követően a révfülöpi Mákvirág borozóban folytatódott az együttlét.

Szombat reggel Győri János Sámuel, a Pesterzsébeti Evangélikus Egyházközség lelkésze áhitatával nyitotta meg az előadássorozatot.
Hit és tudomány - Biblia és az élet keletkezése volt délelőtt középpontjában.
**Intelligens tervezés** - kevesen ismerik a darvinizmus elméletét megkérdőjelező új természettudományos elméletet. Az áhítat, dr. Léránt István felügyelő előadása, "Az élet rejtélyének megfejtése" című film egy részének bemutatása, Haydn: Teremtés oratóriumának közös meghallgatása, Zászkaliczky Pál magyarázatával rávilágított: Isten hatalma megkérdőjelezhetetlen, Isten teremtett világa csodálatos.

A délután a részvevők kollázskészítéssel folytatták az együttlétet. Újságpapapírra nyomott fotókból készült alkotásokon tükröződött vissza a teremtés folyamatsora, a teremtett világ nagyszerűsége.

Gyülekezetünk felejthetetlen délutánt töltött el Győri János Sámuel lelkésszel, a Zákeus Média Centrum vezetőjével. A Központ filmjei, a keresztény média elméleti és gyakorlati kérdései voltak a délután programjának középpontjában.

A vacsorát követő időszakban Himes János finnországi utazásokról szóló előadása, Kósa László lelkész gondolatai zárták az estét.

Vasárnap Schilt Veronika tartott előadást eddigi gyülekezeti utazásainról.

Az istentiszteleten Kósa László lelkész hirdette Isten igéjét, a közös ebédet követően lélekben megerősödve tértünk vissza Budapestre.

2007. évi események
2008.04.200. Várszegi Asztrik Rákoskeresztúron
2008.04.13. Konfirmáció
2008.04.12. Konfirmációi vizsga gyülekezetünkben