Atalakitas alatt
Gyülekezeti események, hírek
Eszlényi Ákos másodlelkész beiktatása a Rákoskeresztúri Templomban

„Mert nem a félelemnek lelkét adta nekünk az Isten, hanem az erő, a szeretet és a józanság lelkét” (2 Tim 1,7)

Pünkösd ünnepe előtt egy nappal - 2004. május 29-én - iktatta be hivatalába *Győri Gábor*, a Pesti Egyházmegye esperese Eszlényi Ákost, a Rákoskeresztúri Evangélikus Egyházközség megválasztott másodlelkészét. A szombati csúcsforgalom résztvevői közül többen lassítottak a rákoskeresztúri evangélikus templom előtt, látván a felsorakozott mindegy negyven presbitert, tizennégy lelkészt. A csaknem négyszáz fős templomi gyülekezet az Erős vár a mi Istenünk énekünket énekelte fennállva, mialatt a presbitérium, a gyülekezet elöljárói, az esperes, és *Gáncs Péter*, a Déli Egyházkerület püspöke a templom oltára elé nem kísérte a megválasztott másodlelkészt. Az ünnepi istentiszteleten Gáncs Péter püspök 2 Tim 1,6-7 alapján hirdette Isten igéjét. A püspök a másnapi pünkösdi ünnepre utalva tette fel kérdéseit a beiktatandó másodlelkésznek, az ünneplő gyülekezetnek: Mit mond neked ez az ünnep? Kié ez az ünnep? Kié a karizma? Ne félj, ne féljetek, mert a Szent Lélek lesöpri a csüggedés hamuját, szikrát gerjeszt. A gyülekezet, az Egyház várja a missziót. Isten az erő, a szeretet és a józanság lelkét adta nekünk, és ez kísérje szolgálatod. - hangzott el Gáncs püspök bíztatása Eszlényi Ákos lelkész felé. Budapest legnagyobb evangélikus közössége beiktatott másodlelkésze, Eszlényi Ákos prédikációjában útra bocsájtására is emlékezett: kudarcot kapsz majd annyit, hogy el ne bízd magad, de kapsz erőt, hogy tovább folytasd. Rákoskeresztúr valóban gazdag hely – folytatta a beiktatott másodlelkész- de gazdagságát nem templomainak száma, hanem a szolgálati lehetőségek száma jelenti. Szolgálatom során azon leszek, hogy hitek, életek épüljenek itt fel. Eszlényi Ákos lelkész 2000-ben végzett az Evangélikus Hittudományi Egyetemen, Budapesten. *D. Dr. Harmati Béla* püspök küldte Eszlényi Ákost segédlelkészi szolgálatba Rákoskeresztúrra. 2004 tavaszán a gyülekezet közgyűlése egyhangúlag választotta meg Eszlényi Ákost a gyülekezet másodlelkészének. Az ünnepi istentiszteletet állófogadás követte a gyülekezeti teremben.

*Dr. Léránt István* a Rákoskeresztúri Evangélikus Egyházközség felügyelője

Oltárkép születik: Christus Victor quia Victima

Kósa László rákoskeresztúri lelkész, Győri Gábor esperes, Eszlényi László csomádi-őrbottyáni lelkész, Gáncs Péter püspök a beiktatáson
A beiktatás pillanatai