Atalakitas alatt
Kiadványaink, publikációink
Megláttad néped nyomorúságát
MAYER MIHÁLY: ÖTVEN ÉVES ÉVFORDULÓRA

1. I. 6-át írt a naptár, olyan hideg tél van, mint azon a napon, Amikor tizenhét és fél évesen elvittek engem Ke¬resz¬túrról, Édesapám már közel három éve halott volt, nem tud¬ták A Maruszki, Csepeli, Vida és a többi banditák.

Német nevünk miatt szenvedtünk Mayerok, Schleckmannok, Burgerek és Hagemannok! Én magam középiskolás gyermek voltam, Vajon kinek ártottam én annak idején?!

Az Újlak utcai Schmidt házból vittek minket Teherautón Gödöllőig, majd gyalog Kál-Kápolnáig, Ott bevagoníroztak, kelet az útirány Szénbányavidék Ordzsenikidze, Makijevka volt az irány.

1. méter mélyen dolgoztam a szénbányában, Testileg elcsigázva káposztalevesen, De nem hagyott el Istenem, mert csak tőle várhattam Megváltásomat ifjú testem és lelkemnek.

Génjeimben tudtomon kívül is mindig, A szabadság és Istenem imádata mozgott, Éreztem, hogy csak egyedül ő ment meg, Ő segít haza szeretteimhez engemet.

Átmenetileg fiatal gyermekkoromra tekintettel Jakub bácsi és Toska néni vigyázta életem, Mert magukhoz vettek a konyhára fűtőnek Ahol jutott néha konfettcukor és húskonzerv is.

A konyhai krumpli és káposztapucolás után, Nekünk fiataloknak a tetűversenyek jelentették Az izgalmakat, mert azok kenyéradagért folytak. És sokszor meg is csonkították fenntartásunkat.

A bányalejárat liftje kb. három percig vitt le alulra, Ott először a sarat és vizet szivattyúzták ki, Majd a termelés megindulásánál a fő cél Mindig a csillék megrakása és felküldése volt

Majd malária betegségbe estem, Akik szerettek, látogattak a bolnyicán engem Elsirattak, elmondták talán imádságukat is Nem gondolták, hogy hazasegít még Istenem,

Nem hiába imádkoztam hozzád Istenem, Meghallgattad árvaként kérésem Erőt adtál nekem, hogy hazatérhettem, Hogy újra szeretett családommal lehettem!

Megtanítottál Istenem, hogy szívem Mindig legyen odaadó szeretettel tele, Megtanítottál, hogy a szeretethez Soha nem kell tele erszény

Fél évszázadi évfordulón még mindig köszönöm Istenem neked, hogy élek, egészségem van, Szerethetem még családom tagjait, Add, hogy áldhassalak ezért hátralévő napjaimon.

1. január 6.
Összefoglaló
Zusammenfassung
СВОДКА